TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
W kadencji 2024-2028 rady dyscyplin naukowych nie otrzymują środków na działania motywacyjne. Wciąż jednak istnieje możliwość uzyskania dofinansowania kosztów publikacji ze środków IDUB a w 2025 roku również w ramach wydziałowego programu „Finansowanie kosztów publikacji 2025”. Bez względu na źródło finansowania wnioski o dofinansowanie kosztów publikacji należy kierować na adres Dziekana Wydziału Chemicznego (dziekan.rutkowski@pwr.edu.pl).
W ramach programu „Finansowanie kosztów publikacji 2025”, Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej (dalej też: Wydział) przeznacza całkowitą kwotę otrzymaną od Rektora w ramach „części wydziałowej” na pokrycie kosztów publikacji.
Celem programu jest wspieranie aktywności publikacyjnej pracowników i doktorantów Wydziału Chemicznego w 2025 r.
Przed wystąpieniem o środki z programu, należy zapoznać się z możliwością finansowania publikacji Open Access w ramach licencji krajowej lub konsorcyjnej (https://wbn.icm.edu.pl/publikowanie-otwarte). Warunkiem koniecznym do uzyskania dofinansowania z programu w wydawnictwie objętym licencją krajową lub konsorcyjną jest odmowa sfinansowania otwartego dostępu do publikacji z programu Wirtualnej Biblioteki Nauki.
Mając na celu istotną poprawę wyników ewaluacji dyscyplin naukowych reprezentowanych na Wydziale dofinansowane będą jedynie publikacje w czasopismach lub materiałach konferencyjnych, którym w wykazie czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych określonym przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki (dalej: wykaz), przypisano:
Warunkiem uzyskania dofinansowania jest wzrost udziałów jednostkowych co najmniej jednego ze współautorów(-ek) afiliowanych na Wydziale Chemicznym PWr i deklarujących przynajmniej jedną z następujących dyscyplin naukowych: inżynieria chemiczna, inżynieria materiałowa, nauki chemiczne.
Autor(-ka)/współautor(-ka) pracy naukowej może otrzymać dofinansowanie kosztów opublikowania w czasopiśmie o wskaźniku kwartylowym “Q2” lub “2nd quartile” jedynie w razie znacznego wzrostu udziałów jednostkowych autora(-ki) w pierwszym kryterium ewaluacji dyscypliny naukowej, którą reprezentuje.
W przypadku, gdy współautorzy publikacji są pracownikami różnych wydziałów PWr, dofinansowanie kosztów publikacji powinno być w pierwszej kolejności pokryte z „rezerwy Rektora” na ten cel.
Co do zasady, prace współautorskie (ze współautorami spoza PWr) będą dofinansowane z „części wydziałowej” proporcjonalnie do udziału współautorów(-ek) afiliowanych na Wydziale Chemicznym PWr wśród wszystkich współautorów pracy.
Aby ubiegać się o dofinansowanie, należy wypełnić formularz „z1_form_publikacje2025.docx” (załącznik). Wypełniony i podpisany wniosek, wraz z dołączoną kopią artykułu, którego publikacja ma być dofinansowana, należy złożyć do Dziekana (dziekan.rutkowski@pwr.edu.pl).
Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie, a decyzję o dofinansowaniu kosztów opublikowania artykułu podejmuje Dziekan Wydziału Chemicznego po zasięgnięciu opinii przewodniczącego właściwej rady dyscypliny naukowej. Po uzyskaniu zgody na dofinansowanie, odpowiednie środki zostaną zabezpieczone w budżecie programu. Warunkiem koniecznym do rozliczenia wniosku jest potwierdzenie przyjęcia publikacji do druku i faktura za koszt publikacji.
Dofinansowanie z programu będzie prowadzone do wyczerpania środków.
Zasady programu
[ .pdf ]
Zasady programu w formacie PDF |
|
Formularz zgłoszenia
[ .docx ]
Oficjalny formularz zgłoszenia |
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »