TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Rada Dyscypliny Naukowej
Nauki Chemiczne

Prof. Piotr Młynarz w Radzie Naukowej ICHB PAN

Data: 16.01.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk jest jedną z czołowych polskich jednostek naukowych. Prowadzone są tu interdyscyplinarne badania obejmujące takie dziedziny, jak chemia bioorganiczna, biochemia, biologia molekularna, biologia systemowa, biologia syntetyczna i bioinformatyka, a w szczególności badania nad syntezą, strukturą i funkcją kwasów nukleinowych i białek oraz ich komponentów, a także nad ich wzajemnym oddziaływaniami w warunkach modelowych i komórkowych.

Instytut zatrudnia obecnie ponad 780 pracowników, z czego około połowa pracuje w afiliowanym przy ICHB PAN Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Prace badawcze w części biologiczno-chemicznej realizuje ok. 129 naukowców, wśród nich 13 profesorów tytularnych i 36 doktorów habilitowanych, wspieranych przez ok. 86 pracowników inżynieryjno-technicznych. Ponadto w ICHB PAN wykonuje swoje prace ok. 80 doktorantów – w ramach Środowiskowego Studium Doktoranckiego ICHB PAN i Poznańskiej Szkoły Doktorskiej Instytutów Polskiej Akademii Nauk.

Rada Naukowa ICHB PAN ma uprawnienia do nadawania stopnia doktora i stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych, w dwóch dyscyplinach: nauki chemiczne i nauki biologiczne. W obrębie ICHB PAN działają 32 zakłady naukowe, a wspomaga je 13 pracowni specjalistycznych, oferujących wysokiej klasy zaplecze aparaturowe.

piotr_mlynarz_pwr-1.jpg

Profesor Piotr Młynarz został wybrany do gremium jako reprezentant grupy osób z tytułem naukowym, stopniem naukowym doktora habilitowanego lub doktora, specjalistów z różnych dziedzin życia gospodarczego, społecznego oraz praktycznego zastosowania nauki, niezatrudnionych w ICHB PAN lub zatrudnionych w nim w niepełnym wymiarze czasu pracy.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję